Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Krmení stěněte Jezevčíka

Otázka 17.6.2019     Pes

Dobrý den,za měsíc si máme vyzvednout štěně Jezevčíka standart hladkosrsteho. Chtěla bych vědět jaké krmivo bude pro něj nejlepší,jaké dávky a jak často krmit? I nějaké konzervy? Můžu dat i rýži,těstoviny a maso šťáva? Chtěla bych pro nej kvalitni a zdravou vyzivu. Děkuji za odpověď. Vendula P.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý večer, na trhu je nepřeberné množství granulí, konzerv a kapsiček. Pokud nebudete krmit domácí vařenou stravou (což je dle mého v dnešní době přežitek), tak doporučuji pořídit si superprémiové granule (Royal Canin, Hill´s, PurinaProplan, Eukanuba, Calibra.....). Vše potřebné je obsažené právě v granulích a i Vám to ušetří spoustu času. Štěňata by se měla krmit ze začátku alespoň 5x denně (dávkování pro daný věk a hmotnost je vždy uvedené na balení granulí), poté můžete snižovat frekvenci, cca po půl roce na 3x denně, po roce na 1-2x denně. Z konzerv a kapsiček je dobré vybírat ty kvalitnější (většinou se to odrazí na ceně) a hlavně se vyhnout supermarketovým značkám. Z domácí stravy můžete občas dát kousek vařeného libového masa, zeleniny, rýže, ale je to opravdu pouze na "přilepšení", pozor, aby se tím pejsek nerozmazlil :-). Hezký večer.

Další zajímavý obsah

Podzimní plískanice se mohou podepsat na zdraví vašeho psa. Poradíme vám, jak ho ochránit.

Dny se pomalu krátí, pryč jsou teplé dlouhé letní večery. Ve vlhku a při nižších teplotách se velmi dobře daří virům a virózám. Na podzim také opadávají plody ze stromů, a to může skýtat nebezpečí pro psy. Ať už chodíte do polí a luk, nebo jen do nejbližšího parku, nezapomeňte, že i váš pes potřebuje v tomto období zvýšenou péči.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?