VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Jaterni onemocneni

Otázka 16.9.2018     Pes

Dobry vecer, mame skoro 9 rocniho yorksira. Pred vice nez dvema tydnama zacal zvracet. Predpokladali jsme, ze z tepla nebo kvuli tomu, ze pri venceni olizal moc ciziho psa. Pil a jedl ale kdyz po 3 dnech obcasne zvraceni neustavalo vydali jsme se k veterinari. Dostal antibiotika v tabletach, injekce v ordinaci. Zvracel dal a tak jsme se vydali k jinemu veterinari. Ten rekl, vysadit prasky, pichnul dalsi injekce. Dalsi dny pes porad zvracel. Museli jsme si vyzadat vysetreni krve (nebylo nabidnuto) a sono. Vse je pry v norme, pes ma ,,jen” zvetsena jatra. Dostali jsme dalsi prasky domu, jaterni dietu.. i to vse vyvratil. Dostava ted denne infuze, je stale slabsi a slabsi. Prestal zvracet pred 3 dny. Bohuzel nechce nic jist. Granule, konzervy ani varene kureci z ryzi. Nikdo nam neni schopny rict, co mu je. Jen spi a obcas se napije. Nechce jit na prochazku. Nechce spat v posteli. Ze spani knuci. Dokonce me ani nevita, kdyz dojdu z prace. Nevim, jestli to nemuze byt i z psychickych potizi. Je ustraseny ze vsech vysetreni a injekci. Spatne kvuli tomu chodi, ma vse rozpichane. V pacce stale zavedenou kanilu, kvuli infuzi. Myslite, ze by bylo dobre navstivit jineho veterinare? Udelat jine dalsi vysetreni? A jake? Uz si nevime rady. Dekuji za odpoved.

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, podle popisovaného stavu je pacienta vhodné hospitalizovat na klinice s nepřetržitou péčí, tedy dát ho do jakési psí nemocnice. Pravděpodobně vám tam zopakují vyšetření krve (může být detailnější a hlavně se hodnoty vyvíjí, tak budou chtít aktuální hodnoty), ultrazvuk, rentgen, pokud to bude nutné, bude dostávat výživu sondou do žaludku. V Praze je takových klinik celá řada. Připravte se na nemalé výdaje, ale doma zřejmě tuto nemoc nezvládnete. Pokud finance nehrají roli, referenčním pracovištěm pro složité případy je klinika Jaggy. Z dalších klinik z ústeckého směru mohu jmenovat např.Vetcentrum Stodůlky. Ne vždy se přijde na skutečnou příčinu, ale je důležité dát pejska do pořádku.

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: jak na odřeninu poraněného psa

Rozdíl mezi řeznou ránou a odřeninou je, že řezné rány jsou delší, jejich okraje jsou hladké a úhly ostré. Nejhlubší bývají uprostřed. Odřenina je méně hluboká než řezná rána a krvácení, pokud k němu vůbec dojde, je jen minimální. Mírné odřeniny mohou po zahojení zůstat bez následků, hlubší odřeniny však mohou na kůži zanechat jizvu. Traumatičtější odření, které naruší nebo odstraní všechny vrstvy kůže, se nazývá avulze.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Pes, strach, silvestr: řešení na poslední chvíli, veterináři radí

Máte doma malého anebo velkého strašpytlíka? Konec roku se vždy nese ve znamení oslav, už přes den se ozývají petardy a večer přicházejí na řadu ohňostroje. I přes to, že čím dál více měst ustupuje od odpalování ohňostrojů, stále je to aktuální téma pro naše kamarády. Pokud máte doma strašpytlíka a kvůli vánočnímu shonu jste se nestihli poradit se svým veterinárním lékařem, nemusí to hned znamenat, že si oslavu společně neužijete.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?