VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

hubnutí psa po operaci

Otázka 27.8.2017     Pes

Dobrý den. Vlastníme fenu Rotweilera, stáří 8 let. Asi před 2 měsíci u fenky zjištěna cukrovka. Na jedné klinice nám řekli neodkladná operace, jelikož nebyla vykastrovaná a operací je velká pravděpodobnost, že se cukr v krvi srovná. Druhý zvěrolékař nám řekl pravý opak. Asi po měsíci píchání inzulinu atd, jsme trvali na operaci, Už je to 14 dní od operace a fenka stále hubne. Před operací vážila 43kg. Momentálně váží 37kg a stále hubne. Inzulin stále pícháme, pravidelně ji dáváme jíst kuře s rýží nebo diabetické granule 4x denně. Někdy to sní celé, někdy jen část a dojí třeba za 2 hodiny. Je dost zesláblá. Jen dojde 50 metrů na zahradu kde se vyčůrá a hned si lehne nebo chce jít domů. Je to normální nebo je něco v nepořádku? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Novák

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, normalizovat hladinu cukru v krvi a udržovat stabilní váhu je u diabetiků často dost složitý problém. Pro management diabetu po kastraci, která je ve většině případů nutná a doporučuje se provést co nejdříve, je nejdůležitější informovaný a spolupracující majitel a pravidelný monitoring hladiny cukru. Dávky inzulinu se nedají stanovit takzvaně od stolu. Je nutné pravidelné měření v daných intervalech (tj. stanovení glykemické křivky) a přizpůsobování dávky inzulinu naměřeným hodnotám. Současně je třeba sledovat případná doprovodná onemocnění (záněty močových cest, ledvin, pooperační komplikace). Kastrací a nasazením inzulinu léčba nekončí a pokud fena nepřijímá potravu, je něco špatně. Stanovte se svým veterinářem systém pravidelných kontrol, dokud se situace nezlepší. Cukrovka je onemocnění, které se vždy řeší dlouhodobě a projevuje se u každého pacienta trochu jinak. Současný stav řešte co nejdřív. Doufám, že moje rada přispěje ke zlepšení stavu. S pozdravem Jan Havránek

Další zajímavý obsah

Hobby

Přinesli jsme si domů pejska. Proč mu máme co nejdřív najít veterináře?

Nový chundelatý člen domácnosti je radost sama o sobě. Zároveň je péče o něj ale spojena s velkou zodpovědností. Jistě jste se důkladně připravili, nakoupili jste základní věci, tedy misku, jídlo, obojek, pelíšek a hračky. Přihlásili jste ho ale už k veterináři? Vašeho mazlíka byste rozhodně měli nechat vyšetřit co nejdříve, možné zdravotní problémy totiž mohou ovlivnit celou domácnost.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Bezpečné prázdniny: jak v pohodě cestovat se psem či kočkou

Pokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?