Váháte? 5 důvodů, proč si pořídit psa
Pes je stvoření, které obsazuje první místa žebříčků nejoblíbenějších zvířat a v našich rodinách má nezastupitelnou roli. Ale jak se to našim čtyřnohým parťákům vlastně povedlo?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 19.12.2018 Pes
Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o radu. Máme fenečku maltézáka. Stáří 11 let. Jelikož už měla zhoubný nádor na mléčné žláze,tak ji neustále hlídáme. Operována byla loni.Včera jsme ji na zadku našli něco,co tam rozhodně neměla.Vypadá to jako pupínek s bílou hlavičkou a pod kůží cítím ,že tam má jakoby tuk nebo nevím bouli...nepravidelnou.Neumím to popsat, posílám fotografii. Můžete mi na dálku ten nález specifikovat? A ještě bych vás poprosila o jednu radu. Cca měsíc zpátky byla na operaci s kýlou. Spolu s operací kýly ji byly odstraněny cca 3 mm útvary, co se ji objevily po kastraci. S tím,že se nemusíme bát,že to pan doktor tu tkáň dokola dostatečně vybral,kdyby náhodou. Po měsíci má pejsek jizvu velmi škaredou, jelikož už na tom místě byla sešita před rokem. V jizvě cítím,jak ji vylézají spodní stehy a tlačí se ven. A také, když projedu prstem celou jizvu cítím samý hrbol? Mohu se zeptat, zda to je normální? Tu první jizvu loni po vytažení stehů měla krásnou a kůže se napla,teď byla šita na stejném místě znovu a po vytažení stehů,ji cítím vnitřní, jak se tlačí ven a ještě hrbolky v jizvě. Těžko se to popisuje a na fotce nic moc není vidět,jen pro jistotu se ptám. Velice vám děkuji za vaši ochotu a odpověď. Je to pro mě důležité. Náš pejsek je pro nás vším. Děkuji.
Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, moje odpověď Vás zřejmě příliš nepotěší, ale lepší nemám. Navštivte veterináře. Pokud nemáte důvěru k současnému, požádejte o konzultaci jiného. Boule na fotce ze všeho nejvíc připomíná zanícenou mazovou žlázku, ale podle fotky se diagnóza kožních problémů stanovit zkrátka nedá. Totéž platí o problémech s hojením jizvy. Sama píšete, že se to těžko popisuje. Hojení může komplikovat stará jizva, infekce, reakce na šití a spousta dalších faktorů. Takže jistě chápete, že Vám nemohu dát smysluplnou radu, za kterou si budu stát. Nebo mohu - navštivte veterináře. S pozdravem, Jan Havránek
Pes je stvoření, které obsazuje první místa žebříčků nejoblíbenějších zvířat a v našich rodinách má nezastupitelnou roli. Ale jak se to našim čtyřnohým parťákům vlastně povedlo?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPřemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPodle zatím posledního většího průzkumu na téma domácích mazlíčků v Česku, který v roce 2019 provedla agentura Nielsen Admosphere, vlastní psa 40 % obyvatel České republiky.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKTato věta je v lidské populaci hodně oblíbená, ale bohužel ne zcela přesná. Zablešení je problém především zvířecí. Ale i člověk bývá napaden blechami, a to především tehdy, když není přítomno zvíře, na kterého by blecha skočila a upřednostnila jeho krev před krví lidskou.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKDvěma nejčastějšími důvody, proč nechávají majitelé své psy načipovat, jsou obava ze zatoulání a také cestování do zahraničí. Pouhý čip však ani v jednom případě nestačí.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPrvní věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!