Zachraňte svému psovi život! Co když mu hrozí epilepsie?
Až 3 procenta psů trpí epilepsií. Proto se toto onemocnění stává stále častěji předmětem diskusí mezi chovateli. Jak se epilepsie u psa projevuje a jak se léčí?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 19.2.2020 Pes
Dobrý den v poslední době mám problém s fenkou že u ničeho nic nemůže na nohy zdají se mi jako by stuhle a nemůže se postavit po chvilce tento stav odezní a fena běhá a vrtí ocáskem. Rychleji při záchvatu dýchá. Prosím o jake nemoci by mohlo jít? Bojím se že by se mohla třeba udusit nebo že se jednoho dne nepostaví intervali nejsou pravidelné. Poprvé se to stalo před 2 lety pak znova po roce a pak po těch měsícech a teď po měsíci cca. Netrva to ani 10 minut. Děkuji
Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, rozhodně doporučuji zajet s fenkou na vyšetření! Rozbor krve a moči, rentgen hrudníku a ultrazvuk dutiny břišní. pro vyloučení závažných příčin. Takto bez vyšetření by to bylo jen hádání a jakákoli informace by byla zavádějící.
Až 3 procenta psů trpí epilepsií. Proto se toto onemocnění stává stále častěji předmětem diskusí mezi chovateli. Jak se epilepsie u psa projevuje a jak se léčí?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPrůjem potrápil nejedno zvíře. Často pes nebo kočka něco nevhodného sežerou, chytnou virus nebo bakterii a problém je na světě. Průjem můžeme rozdělit do několika kategorií, například na průjem infekční a neinfekční.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKFraktury neboli zlomeniny se ve veterinární medicíně řeší poměrně často. Nejčastějšími důvody vzniku zlomenin jsou autonehody, pády, poranění při rvačkách, úder, ale i nádory a záněty kostí. Zvláště ohroženou skupinou jsou velmi oblíbená miniaturní psí plemena, která se i při skoku z postele dokáží slušně polámat.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPrůjem i zvracení jsou velmi častým problémem u psů. Zejména proto, že někteří doslova sežerou, na co přijdou. Někteří mohou ale průjmem trpět v důsledku važných zdravotních problémů a vyžadují pozornost hlavně tehdy, pokud se potíže dostavují pravidelně nebo alespoň velmi často.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKZubní kámen u zvířecích miláčků je jedním z nejčastějších stomatologických důvodů návštěvy veterinárního lékaře. Zubní kámen se zvýšeně usazuje u malých a středních plemen, u trpasličích plemen to bývá běžné již v prvních letech života.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPoranění tlapek může být celá řada. Od malých třísek nebo travních osin, odřenin, které poraní pokožku, až po pokousání jiným zvířetem, napíchnutí se na cizí předmět nebo pořezání polštářků. Téměř vždy se jedná o infikovaná zranění.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!