VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Chronické nachlazení?

Otázka 25.4.2020     Pes

Dobrý den, mám 3 letého pejska s útulku. Vzala jsem si ho, když měl půl roku. Má kvalitní stravu, pohyb. Bohužel už cca 2 roky mívá potíže s nachlazením. Poslední rok je to častější. Vždy když se mění počasí (i nepatrně) tak se objeví rýma s výtokem z čumáku, většinou průhledné barvy, kašel, je unavený, někdy žere, někdy ne. Poslední rok jsem mu před zimou začala podávat tabletky na posílení imunity Canvit. Když kašle, ze začátku mu podávám jitrocelový sirup, když kašel/rýma neodezní navštívíme veterinu. Antibiotika dostane zřídka, většinou mu píchnou injekci, poradí na rýmu vincentku a dají léky na pár dní. V pondělí 20.4.2020 jsme navštívili veterinu, se stejným problémem, dali mu injekci, léky a klidový režim. Kašel ustal až teď skoro po týdnu po dobrání léků, ale rýma ne, nežere zatím první den, je malátný, spíše spí. Nejspíš to bude na antibiotika. Prosím PORAĎTE, jak řešit tak časté nachlazení? Jak tomu předejít? Pejsek má 12,5kg má kratší nožky, takže je blíže k zemi. Nebývá v kotci, bývá v domě, procházky v zimě nebývají dlouhé. Když se koupe, okamžitě ho potom vyfénuju, protože rád leží většinou na zemi, ne v pelíšku. Je možné nějak předejít nachlazení, které je u něj časté cca 5x-6x do roka?

Veterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, je vidět že Váš pejsek má sníženou imunitu a proto trpí na častější nachlazení. Určitě bych doporučila po konzultaci s veterinářem přípravek Plerasan V sirup ( Vet-P-IM) na posílení imunity. Bere se dlouhodobě 2-3měsíce, pak přestávka a znovu. Myslím, že by to vašemu pejskovi mohlo pomoci. Každopádně určitě si nechte udělat i vyšetření krve ať víte jak je na tom pejsek s leukocyty, lymfocyty apod. S pozdravem MVDr. Vaisová Petra

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: když psa nebo kočku bodne hmyz

Bodnutí hmyzem patří zejména v létě mezi nejčastější poranění. Dochází k němu zpravidla při zájmu zvířete o zmíněný hmyz, když ho chytá ho do tlamy a nebo strká hlavu do hnízda. Pokud dospělé zvíře netrpí alergií a dostane žihadlo jinam než na některé z citlivých míst, pocítí bolest, ale nic vážného to s velkou pravděpodobností nebude. Jindy je však potřeba mít se na pozoru.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Očkování psů: jaká jsou povinná a doporučená očkování?

Se štěňátkem, které jste si právě donesli z útulku nebo od chovatele, se starším psem nebo s vrhem štěňat, které se u vás doma narodily, zkrátka vás s pejskem čeká očkování u veterináře. Proč ale psa očkovat, proti čemu a jak často? Článek přináší přehledný souhrn očkování psů podle nejaktuálnějších doporučení Světové asociace veterinárních lékařů malých zvířat (WSAVA).

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?