VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

boule v podbříšku vykastrované feny

Otázka 29.4.2017     Pes

Dobrý den, objevila jsem u mé fenky bouli,vřed,bolák, nevím ,jak to mám popsat, viz.foto.Je to bolestivý útvar, má fenka odmítá vyskakovat a seskakovat, jí a pije normálně. Nevím , jestli to má nějakou spojitost, ale objevilo se jí to den po očkování. V loňském roce byla na operaci a byla jí odstraněna děloha včetně celé lišty mléčných žláz,protože tam měla rakovinový pozitivní nález. Omlouvám se za neodborné vyjadřování, ale lékařskou terminologii neovládám. Můžete mi prosím poradit, co by to mohlo být za útvar a co s tím mám dělat? Mohu počkat do útarka nebo to musím řešit neprodleně? Děkuji za radu D.Turfandovová

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobry vecer,z fotografie to neni moc poznat,ale vypada to osklive. Vzhledem k vasi historii by to mohl byt i nador mlecne zlazy,ktery se provalil, otevrel na kuzi. To je ta nejhorsi varianta. Damozrejme to tak zavazne byt nemusi. Pokud to fenku hodne trapi,je lepsi nechat ji osetrit co nejdrive - alespon nejakou injenkci protu bolesti, reseni vam navrhne lekar/ ka po vysetreni. Pokud se fenka jinak chova normalne, je vesela, basti a da se ji zabranit ve vykusovani, drbani ci olizovani toho mista, tak to vydrzi do uterka aa nemusite nikoho nahanet. Nic nezkazite, kdyz budete misto s problemem dezinfikovat. Dulezite je opravdu zabranit sebeposkozovani, nejvic skody na kuzi vetsinou napacha psi pacient sam.

Další zajímavý obsah

Kloubní výživa pro psy, 2. díl: stavba kloubu

V minulém díle jsme si řekli kdy a jak užívat kloubní výživu. Teď se ale potřebujeme zorientovat v nepřeberném množství produktů, které nám trh nabízí. Jak na to? Nejlepší je porozumět stavbě kloubu a funkci jeho jednotlivých součástí. Na základě těchto znalostí se nám bude lépe rozhodovat o látkách, které má správná kloubní výživa obsahovat, aby fungovala tak, jak potřebujeme.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?