VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Zvracení u kočky

Otázka 27.3.2018     Kočka

Dobrý den, mám šestiletého kastrovaného kocoura, který často zvrací. Mám podezření, že se náznaky začaly objevotat před 2 lety, kdy jsme se přestěhovali. Ale poslední půlrok se to stupňuje. Nyní zvrací asi 3x do týdne (dříve zvracel 2x do měsíce žaludeční šťávy, nyní granule). Byla jsem s ním 2x na vyšetření u veterináře, prohmatal mu břicho, udělal rozbor krve - vše v pořádku, naordinoval dietní granule. Bez jakéhokoli zlepšení. Kocour sice trochu zhubl, ale má chuť k jídlu, hraje si, nejeví známky nějakého strádání. Přestože je domácí je pravidelně odčervován pipetkou. Děkuji za radu Novotná

Veterinář odpovídá Veterina Češkova PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud je biochem.vyš. v pořádku, mohlo by se jednat o podráždění žaludeční sliznice, což se může projevit zvýšenou produkcí žal.šťáv. Souvislost se stěhováním a tudíž psychosomatický původ nemoci nelze vyloučit a nemusí být ani změněno současné chování. Nevím, zda by to řešily léky snižující kyselost obsahu žaludku. Doporučila bych vyzkoušet produkty Energyvet( Regavet a Virovet - prostřídat), ale pokud se tak rozhodnete, kontaktujte mne na email. S přáním hezkého dne Monika Klimplová

Další zajímavý obsah

Škrábe vaše kočka po nábytku? Zde je 9 tipů, jak ji to odnaučit

Vaše sladká kočička dokáže být pěkná šelma. Škrábání je jedním ze základních kočičích instinktů. Ve volné přírodě si tak mimo jiné označují svá teritoria a odstraňují odumřelé buňky z drápů. Proti škrábání je potřeba včas zasáhnout. Pokud se vám nepodaří odnaučit ji to na sto procent, jistě tento zlozvyk dokážete výrazně zmírnit trpělivým a láskyplným přístupem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Bezpečné prázdniny: jak v pohodě cestovat se psem či kočkou

Pokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nebezpečná onemocnění koček: FIP, FIV, FeLV. Víte o nich všechno?

Chov koček, které mají volně přístup ven a mohou běhat po okolí, s sebou přináší mnohá rizika. Mimo domov na kočku číhá spousta nebezpečí – vedle kol automobilů, kočičích rivalů a rváčů a zlých lidí jsou to i nebezpečné a pro kočku smrtelné virové infekce. Patří mezi ně infekční peritonitida koček, virová imunodeficience a felinní virová leukémie.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?