VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Zvracení u koček

Otázka 29.5.2020     Kočka

Kočka nám začala velmi často zvracet. Nezvraci chlupy, nebo příliš nestrávenou potravu ale žlutou tekutinu (žluč?). Vypadá to, že zvrací opravdu pravidelně i možná v přesné časové údaje (ve 2 ráno, ve 4 ráno poté ve 3 odpoledne). Také několikrát se stalo že před samotným zvracením párkrát hlasitě až divně zamnoukala, nejprve jsme nevěděli co se děje, poté následuje pumpovani žaludku a chvíli trvá než to že sebe vydáví. Vodu má čistou, kapsičky na které je zvyklá (vycesavame často a uklizime v bytě denně takže aby se jí nedostávají chlupy do těla minimalizujeme. Kočka je domácí, nemá přístup ven. Nežije s žádným dalším zvířetem. Již jsme to asi před 3 roky řešili s veterinářem který ji na místě dal nějakou injekci následně jsme museli koupit 3 nějaké speciální kapsičky v hodnotě asi 300 Kč to kočka samozřejmě odmítala až došla k takovému vysílení že jednoho dne se při chůzi položila na zem jakoby omdlela. Poté jsme ihned dávali kapsičky zpět a problém se sklidil. Nyní to začalo velmi často a je to nepříjemné jak pro ni tak i pro nás. Předem bych moc chtěl poděkovat za případnou odpověď.

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, časté zvracení je pouze symptom- ukazuje, že něco není v tele v pořádku. Ale příčin muže být mnoho a proto to nejde na dálku diagnostikovat. Běžný postup je podat léky proti zvracení a nasadit dietu a když to zabere, tak se nepokračuje dál. Pokud to nezabere či se problém vrací, pak je třeba přesně diagnostikovat co zvracení vyvolává a zde prijdou na radu testy - krev, rentgen a ultrazvuk je základ, dle výsledků se pak určí co dál. Hodně štěstí

Další zajímavý obsah

Odborník

Osiřelé kotě z pohledu veterináře. Co vás čeká?

Do veterinárních ordinací velmi často přicházejí lidé, kteří v ruce svírají malý chlupatý uzlíček a neví, co s ním. Vzhledem k vysoké plodnosti nekastrovaných koček, které mívají potomky alespoň dvakrát za rok, nejsou opuštěná koťata výjimkou. Nejčastěji kočičí matky umírají následkem autonehod, infekčních onemocnění nebo komplikovaného porodu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Kočičí astma má podobné příznaky jako u člověka. Jak můžete kočce pomoci?

Kočičí astma neboli felinní alergická bronchitida je chronické zánětlivé onemocnění dolních cest dýchacích. Z důvodu odlišné anatomické struktury průdušek se onemocnění vyskytuje pouze u koček, nikoliv u psů. Nejčastěji postihuje jedince ve věku okolo 5–6 let, ale objevit se může v jakémkoliv věku. Mezi nejčastější plemena trpící astmatem patří domácí krátkosrstá kočka a siamská kočka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?