VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Zlomený ocas

Otázka 21.1.2018     Kočka

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat a zkonzultovat situaci ohledně naší kočky - stáří 1 rok. Před dvěma dny přestala hýbat s ocasem, a proto jsme s ní šli dnes na veterinu. Dle RTG jsme zjistili, že má nalomený ocas a máme tedy asi 3 týdny čekat, než to sroste a jestli v něm získá opět hybnost, jinak budeme muset zakročit amputací. Chci se proto zeptat, jestli jsou nějaké vitamíny/podpůrné prostředky pro regeneraci tkání nebo nějak pomoci k zvýšení pravděpodobnosti zachování ocasu? Předem díky za odpověď.

Veterinář odpovídá Veterina Češkova PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, z dotazu nevyplývá, kde je nalomený, ale podle toho že uvádíte, že s ním nemůže hýbat, tak asi u kořene. Bohužel -nepříjemná diagnosa, zafixovat je téměř nemožná fixace a tedy souhlasím s kolegy- počkat. Podpořit lze preparáty které obsahují dobře vstřebatelné kalcium a fosfor( Skelevet) a jakékoli další vhodné pro růst kostí, je jich na trhu nepřeberné množství.Dobré zkušenosti mám taktéž s Canvit Biocalem. Ve Vašem případě bych ještě doporučila dotaci vitaminem C, klidně 100 mg denně, přebytek vyloučí. A 1x týdně sardinky - vit.D, t.č. je málo slunečního záření. Pokud by ocas zůstal pouze nehybný, ale prokrvený a bez infekce, tak bych se k amputac inepřikláněla, je tam riziko traumatu páteřní míchy. S přáním hezkého dne Monika Klimplová

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Osiřelé kotě z pohledu veterináře. Co vás čeká?

Do veterinárních ordinací velmi často přicházejí lidé, kteří v ruce svírají malý chlupatý uzlíček a neví, co s ním. Vzhledem k vysoké plodnosti nekastrovaných koček, které mívají potomky alespoň dvakrát za rok, nejsou opuštěná koťata výjimkou. Nejčastěji kočičí matky umírají následkem autonehod, infekčních onemocnění nebo komplikovaného porodu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?