VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Rada

Otázka 21.4.2024     Kočka

Hezký den, prosím o radu, me kočce se již potřetí objevuje takovýto flek na kůži. U veterináře jsme opakovaně byly a léčeno antibiotiky, takovým modrým šamponem aj. Když dělala paní doktorka stěr, nic nevyšlo. Kocour je několik let na dietě - urinální. Ty jsou změněny, jiné změny jako stelivo či doma věci jsou bez změn. Prosím o radu, co by to mohlo být a jak zkusit postupovat. Velmi děkuji.

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, moc se omlouváme, ale z technických důvodů byl mi váš dotaz přesunut až dneska - ztratil se bohužel v matrixu :( To je "alergická reakce" - přesněji je to tzv FHN (face, head, neck pruritus), který spadá do felinního atopického syndromu (FAS) - teď záleží, zda se jedná o alergii na bleší kousnutí (velmi často to mají naopak kočky, které jsou striktně indoor = domácí a blechu na kočce prostě neuvidíte, to by musela být nemocná a už hodně zablešená = ony jak se čistí, tak si ji vylížou a jen štípne a odskočí, tj, že nečije na kočce, ale jen se nažere a jde pryč) nebo atopie. Jaký má uši? Co cytologie z uší? A dostáváte jen šampon a antibiotika? A paní doktorka si vzala otisk kožní léze a dívala se pod mikroskop? Kupujete granule stále na stejném místě, jsou od veterináře nebo z internetu? Je domácí, venkovní oboje? Máte ještě jiná zvířata? Zalézá teď nějak častěji nebo ho vidíte často? Má nyní nějaká antiparazitika a případně která? Má to vždy na stejném místě obličeje? Je tolik otázek ... :))

Další zajímavý obsah

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak správně vybrat granule pro kočku i pro psa? Čťete složení, nenechte se strhnout reklamou

Suchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?