VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Ostříkávání kocoura po kastraci

Otázka 8.12.2023     Kočka

Dobrý den, mám kocoura 7 let. Byl kastrovaný asi v 7-8 měsíci, dle doporučení veterináře a celý život byl naprosto v pořádku. Zažil dokonce 2x stěhování. První bydlení od kotěte bylo v bytě (bez problémů), druhé bydlení opět byt, ale větší, zažil i rekonstrukci a další hluk, ale byl vždy kliďas a zvládal bez problémů i hluk na silvestra, atd. Nyní druhé stěhování bylo do baráku, kde je v okolí hodně koček a jen na zahradě se pravidelně pohybuje 6 stejných koček od sousedů. Bydlel tu půl roku a i když byl při postupném seznamování s venkem a ostatníma kočkama dost agresivní, což je na ostatní kočky do teď, tak agresivita na mě a rodinu již ustoupila, ale celý druhý půl rok až do teď neustále značkuje všechna možná místa bez pravidelnosti. Jednou tam, pak zase jinam, pak ještě jinam, je to různé. Dle veterináře je v pořádku a po fyzické stránce mu nic není. Každopádně já jsem z něj již na prášky, jelikož nám to díky němu doma smrdí, jako na hospodských toaletách a co je nejhorší, že značkuje mimo jiné i hračky našeho dvouletého syna (syn je na něj hodný, zbožňuje ho). Co s tím dělat? Existuje způsob, jak to řešit, aby to už nedělal? Po baráku má k dispozici 3 záchody, z toho 2 v naprostém soukromí, již se naučil chodit asi 4 měsíce pravidelně ven a bez problémů se vrací zase domů každý večer a přes den, ale jak píši, stále všude značkuje. I kočkolit jsem zkoušel různý, ale dělá to stále stejně, nezabrala ani šanta kočičí. V místě, kde značkuje nemohou být pachy jiného zvířete. Děkuji za radu, Černík.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, stresové močení koček je velmi komplexní problém. Rozhodně je nutné nezanedbat vyšetření moči a sono a rentgen pro vyloučení močových kamenů. Pokud se žádný problém nenajde, doporučuji konzultaci s "kočičím psychologem". Zatím zkuste ještě feromonový obojek.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Na psí a kočičí nervy pomáhá klidný přístup, psycholog nebo přírodní veterinární přípravky

Existují psi a kočky pohodáři a ti, kteří se lekají kdejakého šustnutí, stresují je cesty dopravními prostředky, na výletech zvrací, a že byste je nechali doma o samotě, si můžete nechat tak akorát zdát. Veškerý diskomfort, který vaše zvířátko prožívá a na který špatně reaguje, je pro něj stres. A koneckonců je to stres i pro vás jako pro majitele.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?