VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Odčervení, zánět ucha

Otázka 29.10.2020     Kočka

Dobrý den, mám doma 3 měsíce starého kocourka,kterého jsem odčervovala 14.10 dále 24.10 a poslední dávku bude mít 4.11. jak nám bylo řečeno u veterináře. Bohužel se mi zdá, že má stále nafouklé bříško. Chci se zeptat zda další odčervení mám provést každé další 3 měsíce až do jednoho roku nejlépe pastou s tím, že druhá dávka bude 10 dní po první ? Další dotaz: dále mám kočku 3 roky starou, tam se vždy odčervuje s kotětem ve stejný čas a zda stačí práškem? A poslední dotaz, koťátko má zánět ucha dostal Otibiovin a na tlamě se mu udělal takový vřed, že prý to ma spojitost s tím zánětem a máme mu Otibiovin kapat i na to, ovšem kotě nám po tom dost sliní, je to opravdu určené i do tlamy? Děkuji moc za odpovědi

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, nafouklé bříško koťátka mají normálně, pokud jsou dostatečně "napapaní". Já doporučuju odčervovat co 2-3 týdny do 3. měsíců, pak co 3 měsíce. Starší kočku můžete odčervovat tabletkami. Koťata mají často i svrab, doporučuji pořídit ještě třeba tabletu / pipetu za krk - např. stronghold (zároveň na blechy, svrab i odčervení - místo 1 dávky odčervení). Otibiovin bych nepodávala k tlamě, není to určení na aplikace u tlamy, kde se to dá olíznout. Vřed bych jen dezinfikovala - chlorexyderm gel nebo naředěnou betadinou či jen odvarem z heřmánku či šalvěje a hned otřít mokrým hadříkem a smýt to.

Další zajímavý obsah

Odborník

Akutní ledvinné selhání u psů a koček: pozor, můžete si ho splést se zažívacími potížemi

Onemocnění ledvin jsou většinou závažná. Ledviny hrají nezastupitelnou roli v životě každému savce – psy, kočky a lidi nevyjímaje. Ledviny vylučují z těla metabolické zplodiny, udržují elektrolytovou a acidobazickou rovnováhu a podílí se na řízení objemu krve a krevního tlaku. Pokud selhávají, začne selhávat celý organismus.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?