VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Nemocný kocour

Otázka 1.7.2019     Kočka

Dobrý den, v zimě jsme našli malého kocoura, kterého jsme si nechali. Chodí sam ven, na konci května se nám zaběhl a vrátil se 3.6 s ranou na pacce (nejspíš rvačka). Hned za týden jsme ho vykastrovali. Je to již měsíc a vše se zahojilo jak má. Včera jsem si všimla ze se chová zvláštně, byl malatny, všude usinal a měl velmi světle dasne, pít taky nechtěl. Večer jsme s nim jeli na veterinu do Brna, kde udělali RTG (bez nálezu), kocour měl zvýšenou teplotu a uzliny. Dnes dopoledne jsme jeli k našemu lékaři kde udělali testy krve, byla zjištěna anémie (foto v příloze), poslali nás opět do Brna na další testy. V Brně udělali ultrazvuk (našli tekutinu u sleziny) + opět teplota, uzliny, dehydratace.. dnes dělali také testy na nakažlivé nemoci - negativní. Prosím, nenapadá Vás o co by se mohlo jednat, bohužel zatím nikam nesmerujeme. Moc dekuji za odpověď, Zofia Lisiecka

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Zatím to vypadá jako běžný postup. Přijde pacient se symptomy a dělájí se vyřetření dokud se neodhalí příčina. Kéž by to šlo na jedno vyšetření. Je dobré, obrátit se v takových případech na větší kliniku, která si udělá potřebné vyšetření a dle výsledků stanoví diagnózu, nez přebírat od jednoho doktora k druhému, neb co doktor, to vlastní postup i názor, prodlužuje to dobu diagnostiky. Hezký den

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak správně vybrat granule pro kočku i pro psa? Čťete složení, nenechte se strhnout reklamou

Suchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?