VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kotě mi přestalo jist.

Otázka 29.11.2017     Kočka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Přivezla jsem si před měsícem koťátko, bylo hravé normálně bastilo (konzervy i granule) ale teď mi nechce jist. Nechce si ani hrát a je takové malatne. Vypadá jako by pořád v křeči. Vodu normálně pije pořád ale spíše pořád spí. A chouli se u topení. Ale když ho hladim pořád vrni ale je na něm vidět že mu není moc dobře. Četla jsem na různých portálech že se kočky skoro ze všeho dostanou sami. Mám zajet raději na veterinu nebo počkat? Jsou mu 3 měsíce a už nejí 2 dny. Děkuji za odpověď Sabina B.

Veterinář odpovídá Veterina Alciellë PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Rozhodně jeďte k veterináři a rozhodně nedejte na nějaké rady z internetu (myslím od laiků). Kočky se zdaleka ne ze všeho dostanou samy a jako malé miminko potřebuje okamžitou pomoc. U malého kotěte dva dny bez jídla můžou způsobit veliké potíže. Berte to jako u lidí kdyby vám miminko dva dny nejedlo tak také nečekáte jeslti se samo vyléčí. Rozhodně ihned navštivte veterinu aby nebylo pozdě. Držím palečky a věřím že při správné péči si s malinkým uděláte krásné vánoce. MVDr. Lenka Čepková

Další zajímavý obsah

7 důvodů, proč váš pes nebo kočka tloustne

Váš mazlíček má nadváhu a vy jako svědomití majitelé jste udělali všechna opatření, aby zhubnul – upravili jste mu jídelníček, chodíte častěji a na delší procházky, a přesto se stav nelepší. Dokonce se zdá, že ještě přibírá? Pokud věc neřeší ani dieta, ani pohyb, tak je problém někde jinde.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nebezpečná onemocnění koček: FIP, FIV, FeLV. Víte o nich všechno?

Chov koček, které mají volně přístup ven a mohou běhat po okolí, s sebou přináší mnohá rizika. Mimo domov na kočku číhá spousta nebezpečí – vedle kol automobilů, kočičích rivalů a rváčů a zlých lidí jsou to i nebezpečné a pro kočku smrtelné virové infekce. Patří mezi ně infekční peritonitida koček, virová imunodeficience a felinní virová leukémie.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?