VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kočka - zánět?

Otázka 8.12.2018     Kočka

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, protože přesto, že jsem opakovaně navštívila se svou kočkou veterinu, tak to vypadá, že problém přetrvává a neléčí se. Mám skoro 5 let starou kočku, která žije jenom v bytě bez dalších zvířat. Již když jsme si ji cca před 4 lety přinesli domů měla zánět spojivek. Dostala Floxal, který jsme kapali 2x denně. Stav se zlepšoval do té chvíle než jsme dobrali lahvičku, pak se to asi po 2 dnech zase začalo vracet, tak jsme dostali další. Situace se opakovala, ale časem to bylo docela stabilizované. Následně měla kočka nějaké kožní problémy (holé místa bez chlupů na zadních tlapkách a občas i suchá kůže), takže opět návštěva vet. Paní doktorka na to koukala jako by to viděla poprvé. Z dnešního zkušenějšího pohledu bych řekla, že to možná byla mikóza (kočku jsme museli na pár dnů dát do kočičího hotelu a pak se to objevilo). Prý možná stres, možná alergie. Kočka dostala ATB, paradoxně to lépe zabralo na to slzící oko, které se tím doléčilo. Cca před půl rokem se slzení objevilo znovu, nejdřív u jednoho oka, pak trochu i druhé, což je prý typické pro záněty očí. Nejdřív byl výtok úplně čirý, pak byl trochu narůžovělý (jakoby tam bylo malé množství krve). Když slza zaschla, tak byla až černá. Prý opět zánět, zřejmě chlamydióza, takže 10 dnů ATB + Floxal. Zase zlepšení, ale po dobraní léku postupné zhoršování stavu. Takže po několika měsících, kdy se mi to už opravdu nelíbilo zase veterina, kdy mi jiná paní doktorka a doktor, který je odborník na oči řekli, že oči jsou v naprostém pořádku a že to takhle kočka bude mít asi pořád. Další vyšetření prý jedině, jestli by šla do narkózy, ale jinak jako OK. Před pár dny si kočka začla škrábat místo mezi okem a ušima. Opět návštěva veteriny- prý je to možná alergie, možná mikóza. Žádný stěr kočce nevzali a poslali s tím přítele normálně domů i když vím, že kočičí mikóza je přenostná na člověka a v podstatě se jí skoro nedá zbavit, takže postup dle mého názoru trochu zvláštní. Kočka ale nemá místa bez chlupů, jenom se škrábe. Tak teď si nevím rady jak postupovat dál. Nezdá se mi v pořádku, aby kočce stále teklo z oka, pokud do není přešlechtěná perská kočka, u které se problémy s kanálky asi dají očekávat. Mám počkat jak se to bude vyvíjet nebo požadovat nějaké testy? Nemůže mít zánět dutin nebo uší?

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Oční problémy Vámi popisované jsou opravdu typické svým chronickým stavem:( Určitě by to chtělo výtěr z očí na bateriologické i virologické vyšetření aby se neléčilo naslepo, ale přímo konktrétní breberka. Dle výsledků se nasadí léčba. A opravdu se tyhle potíže velmi rády vrací a jejich kompletní doléčení je běh na delší trať a je třeba spojit oči jako součást celého orgasnismu a podpořit celkovou imunitu. Samozřejmě výběr veterináře je na Vás a obzvlášť v Praze je tento výběr velmi pestrý. Hezký den

Reakce od tazatele

Dobrý den, děkuji za bleskovou odpověď. Stěr z oka jsem požadovala 2x a nebylo mi vyhověno. Prý se v oku najde vždy "něco", protože je to místo, kde bakterie žijí přirozeně a prý by se určitě nasatili zase ATB. Bohužel ty zřejmě nezabírají, protože zrovna teď dostala několik injekcí širokospektrálních ATB (Betamox) kvůli prasklé anální žláze a ani ty neměly na stav oka pozitivní vliv. Předtím brala DoxyHEXAL. Navíc k tomu to škrábání nad okem mi připadá zvláštní. Čím mohu podpořit imunitu celého organizmu? Hledala jsem nějaké doplňky, ale nejsem z toho moudrá. Našla jsem asi 2, které působí celkově na záněty v těle. Jsou ale poměrně drahé (jeden jen z 95 % kurkuma) a s nejasným výsledkem.

Reakce od veterináře

Dobrý den, Jak jsme psali, výběr veterináře je na vás. Pokud nesouhlasíte s postupem léčby, můžete kdykoliv odmítnout a jít jinam. I doplňky stravy na imunitu bychom vybírali až dle výsledů výtěru. Hezk den

Další zajímavý obsah

Odborník

Lidské léky pro psy a kočky. Ano, nebo ne?

Majitelé mazlíčků si často stěžují na to, že je veterináři nutí kupovat drahé léky pro zvířata. Je potřeba uvědomit si, že humánní léčivé přípravky jsou vyvinuté pro lidi, ty veterinární pro zvířata. Neopatrným zacházením a neznalostí můžete zvířeti způsobit vážné zdravotní komplikace, v některých případech i smrt.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nebezpečná onemocnění koček: FIP, FIV, FeLV. Víte o nich všechno?

Chov koček, které mají volně přístup ven a mohou běhat po okolí, s sebou přináší mnohá rizika. Mimo domov na kočku číhá spousta nebezpečí – vedle kol automobilů, kočičích rivalů a rváčů a zlých lidí jsou to i nebezpečné a pro kočku smrtelné virové infekce. Patří mezi ně infekční peritonitida koček, virová imunodeficience a felinní virová leukémie.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?