VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kočka " plešatí ".

Otázka 25.3.2022     Kočka

Dobrý den, ráda bych se zeptala na názor. Kočka ( nar. zač. řijna 2021 ) vzali jsme si jí 20.2.2022. Prvni vyšetření na vet. dostala očkování, odčervení, kontrola zuby, oči, uši, srst - všechno v pořadku. Týden na to se začala škrábat na krku a za ušima. Šla jsem znovu na vet., byl tam jiný vet, potvrdil mi že kůži má v pořádku. Žádný ekzém, svrab, plíseň, blechy. Další týden se začala mrouskat a po skončení mrouskání šla v pondělí 21.3 na kastraci. V narkóze ji oba vet. prohlédli, i pořadně uši a myslí si, že to škrábaní je hormonální. Protože to má souměrně po obou stranách krku a trochu v tříslech. Že se to po pár týdnech po kastraci zklidní. Nemá to totiž vydrápaný do krve. Na webu jedné veteriny jsem četla, že kočky v pubertě "plešatí". Tedy opravdu jako důsledek " vzbouřených " hormonů. Ona se skutečně začala škrábat 2 týdny před mrouskáním a během mrouskání. Teď se škrábe o něco méně, ale občas škrábe. Kočka dřív žila i venku a dostávala obyč levné jídlo z supermarketů a byla v pohodě. Já jí začala dávat Shebu kuřecí, ale kvůli příp. alergii jsem teď od ponděli změnila na bezobilné Carnilove ( suché i kapsičky ) a vybíram jen zvěřinu, ryby, hovězí. Oba vet. mi ale říkali, že kdyby měla alergii na jídlo, má to vyškrábaný do krve. A to nemá. Proto mě zajímá ještě nějaký názor. Předem děkuji.

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, hormonální plešatění vypadá spíš jinak než popisujete. Doporučuji pořídit napřiklad credelio tabletu a podat 3 x za sebou po 1 měsíci na vyloučení blech (je potřeba mít něco, co opravdu funguje) - to že blechu nevidíme neznamená, že ji nekousne a ona se pak "neuškrábe". Blecha skočí - napije se a zase odskočí, takže když uvidíte blechu, tak je už hooodně zablešená a nebo máte zrovna štěstí. Navíc kočky mají často alergii na blechy ;)

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?