Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kočičí jídelníček

Otázka 7.11.2019     Kočka

Dobrý den, předem je důležité asi říct, že náš kocour žije čistě v bytě. Je to klasický mourek, teď váží cca 4kg a má 1 rok. Nikdy se nenaučil jíst granule samotné, sní jich pouze pár, když je zamaskujeme do kapsiček nebo konzerv. Nemůže mu něco v tom jídelníčku chybět, když je jen o vlhkém krmivu? Snažíme se kupovat (snad) kvalitní značky Applaws, Nuevo, Meowing heads apod. A druhá otázka je, pokud tohle stravování téměr bez granulí nevadí, jaké je správné dávkování kapsiček/konzerv? Dvě kapsičky (cca 70g, 85g) denně mi připadají docela málo, když se granulí v misce ani netkne, ačkoliv je má k dispozici. Když jsem zkoušela dávat mu jídlo jen 2x denně (jak se někde píše) přišlo mi, že byl tak hladový, že to do sebe rychle naházel a vyzvracel nestrávené. Tak jak často a jaké množství jídla dávat? Děkuji Mikulíková

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, všechno je to o zvyku. Vlhké krmivo do jídelníčku koček určitě patří, já sama tak svého kocoura krmím. Granule sežere, ale pro kapsičku by se "zabil". Přesné množství kapsičky/konzervy vždy závisí na výrobci (značce) krmiva. Kvalitní výrobky popisují množství kapsičky/konzervy v gramech na den a určitou hmotnost zvířete. Některé firmy tam mají zakomponovanou i možnou kombinaci s granulemi. Kvalitní kapsy i konzervy obsahují z hlediska výživy vše, co Vaše zvíře potřebuje, ale krmení vlhkou stravou je všeobecně dražší a chybí tam např. přirozené mechanické čištění zubů tvrdými granulemi. Ještě bych zkusila menší množství granulí promíchat s oblíbenou kapsičkou či konzervou. Hezký den.

Další zajímavý obsah

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?