Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

kočičí blechy

Otázka 6.9.2017     Kočka

Stále se nemůžeme zbavit kočičích blech. Měly kapání na záda, sprey do kožíšku, vystříkání pelechů apod. Co dále podniknout? Máme 2 dospělé a 8-týdenní kotě.

Veterinář odpovídá Veterina Alciellë PROFIL VETERINÁŘE

DObrý den, u blech je nejdůležitější trpělivost a důslednost. Vše co píšete je třeba ale v pravidelném a logickém sledu. První věc je chránit kočičky, tedy aplikovat kapky mezi lopatky (pozor na správnou aplikaci, nejlépe u veterináře), kapičky je nutné dávat 3 měsíce po sobě kvůli 3 fázovému cyklu blešek, tedy buď po 28 dnech reaplikovat jednoměsíční pipetku, nebo jednu tříměsíční pipetku (Bravecto, všechny ostatní jsou na měsíc), druhá věc je asanovat prostředí, tedy vyprat všechny pelíšky, deky a další vypratelné povrchy na kterých kočičky lehávají a nechat vyslunit, případně na šňůře postříkat přípravkem bio kill, který doničí zbytek vajíček, ale POZOR!! Bio Kill (Permethrin) je pro kočičky jedovatý, proto je třeba nechat takto ošetřené látky vytěkat nejlépe 12 hodin, nejméně ale 4 hodiny, než k nim kočičky pustíme. Zbytek bytu, kde se kočičky pohybují je třeba alespoň týden každý den vysávat nasucho a pytlík, či nádobku s vysátým odpadem s vajíčky vysypat do popelnice či spláchnout do toalety, jinak se v pytlíku či nádobce díky vlhku a teplu blešky vesele pomnoží. Vytírání na mokro a to i savem je naprosto bezpředmětné, naopak, bleší vajíčko savu odolá a díky vlhku se blechy rychleji vylíhnou. Nezapomeňte vysávat místa jako jsou spáry mezi polštáři v gauči, pod postelí, rohy, spáry v rozích stěn a dlaždic, já vždy připodobňuji bleší vajíčko k hrsti plné kuliček, které když vyhodíte do vzduchu, se zakutálejí až 5 metrů daleko, představte si, kam by takové kuličky dopadly, tam jsou i místa s největším výskytem bleších vajíček. Jak jsem psala díky 3. fázovému cyklu blešek je třeba tato opatření pravidelně dělat po celou tu dobu, abychom vymýtili všechna stádia. Držím palce a přeji hodně trpělivosti. MVDr. Lenka Čepková

Další zajímavý obsah

Obezita u psů a koček: proč je nebezpečná?

Obezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele. Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?