VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kastrovaný 7-letý kocour močí po bytě

Otázka 22.8.2018     Kočka

Náš kocour je na speciální veterinární dietě kvůli močení krve a neustálým zánětům močových cest. Krmivo je v pohodě, záchod má cca 5 let stejný,krytý. Podestýlku jsme změnili asi před 2 lety, klasický kočkolit (Mikeš, Benko) nevyhovoval, drolil se. Přešli jsme na dřevěnou podestýlku, zpočátku v pohodě, ale občas se stalo, že když neměl záchod vynesený, šel močit jinam po domě - většinou na něco - papír, oblečení pohozené po zemi apod. Nyní cca před 3 měsíci začal močit po bytě častěji - cca 3x týdně, teď poslední 2 týdny to je již každodenní problém. Má svá "místa" (schody), ale je to značně omezující pro všechny členy domácnosti. Pravděpodobně to dělá naschvál, něco se mu nelíbí. Záchod jsme mu před 3 měsíci přemístili, je ve stejné místnosti, jen na jiném místě. Měl ho v koupelně pod přebalovacím pultem, ale ten jsme zrušili, abychom uvolnili místo pro sprchový kout a záchod jsme přesunuli. Podotýkám, že přebalovací pult byl pro něho dost důležitý, chodil na něj spát (po bytě má více míst, kam chodí odpočívat) a kdokoli se šel do koupelny umýt, šel s ním a čekal právě na přebalováku, až mu někdo pustí ve vaně vodu. Je závislý na pití z kohoutku, z misky se napije málokdy. V domě žijí ještě další 2 kočky, resp. kočka a kocour, které chodíme krmit, ale do našeho bytu nesmí, nicméně náš kocour je z nás občas může cítit. Koupili jsme speciální spej, který mu má zabránit močit na místo, kde už byl, ale nepomáhá to, smrdí to pouze nám. Místa, kde se vymočí, vytírám vodou s octem a sodou, postříkám sprejem "Stop it cat", ale nic nezabírá. Už si s ním nevíme rady, zkoušeli jsme i nějaké kapky mezi lopatky proti stresu a pořád nic. V rodině se vždy choval jako dominantní člen, ale na druhou stranu je dost plachý před návštěvami a každým se pohladit nenechá. Je to čistě domácí mazlíček, ven chodí pouze na balkón a tam je spokojený.

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Nejsnazší by bylo zkusit vrátit prebalovs i pult na místo a pokud nežádoucí chování ustalo, máte po problémech. Na psychické potíže bychom doporučili feromonový obojek. Jinak bychom zašli na veterinu zkontrolovat, zda nejde o fyzickou příčinu. Hezky den

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?