VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Agresivní kocour po kastraci.

Otázka 3.2.2024     Kočka

Dobrý den, prosím o radu. Máme problem, kocour 15 dní po vykastrovaní, útočí na vykastrovanou kočku, musím je oddělovat jinak ji brutálně pokouše a poškrábe. Ona se ho hrozně boji, a několik krát se počůrala když na něj vtrhnul se. Občas slyší ho přes dveře ( on škrábe dveře a divné mňouká) tak se bála jít na záchod, vyčůrala se mi do postele. Na lidi kocour je strašně hodný a mazlivý. A když uvidí kočičku z kterou dříve moc kamarádil - hned má velki oči a nic jiného nevnímá, jen se pomalu přibližuje aby ji ulovil. Už jsme vyzkoušeli hodně: kozlík ve spreji, šantu a t.d nic nepomáhá, nevíme co dělat. Naše veterinářka řekla že takový případ vidí poprvé. Můžete prosím nám něco poradit? Už jsem zoufalá. Děkuji předem. Anna D.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Doporučuji se obrátit na specialistu -veterináře pro poruchy chování psů a koček. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Odborník

Očkování koček: základní doporučitelná a volitelná očkování

Málokterý domácí mazlíček má v rámci druhu tak rozdílné podmínky života jako kočka. Kočka žijící striktně v malém bytě má pochopitelně také naprosto jiný potenciální kontakt s infekcemi než kočka volně pobíhající po celé vesnici a lovící si venku potravu. Nejen to je zapotřebí vzít v úvahu při zvažování vhodného očkování. Přinášíme doporučení ohledně vakcinace koček podle nejnovějších poznatků Světové asociace veterinárních lékařů malých zvířat (WSAVA).

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?