VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Zakrslý králík si okusuje packy

Otázka 19.4.2018     Drobní savci

Dobrý den,máme 4,5let zakrslého kralíka,černý lvíček. Před 3mi měsíci si začal okusovat chlupy na zadní noze až na kůži, pak druhou. Navštívila jsem veterinu. Dostal injekci,prý na vyloučení parazit. Odebrali mi vzorek na kultivaci, zda má plíseň a přijít jsem měla za 2týdny . Králík během týdne přestal jíst a pít a byl odvezen opět na stejnou veterinu, kde mi sdělili, že je v kritickém stavu, je dehydrovaný a pokud ho tam nenechám hospitalizovat, nejspíše zemře. Dostal injekčně antibiotika,léky na bolest,kapačku do ouška. Léčba mě vyšla celkově na cca 3500kč. Další den chtěli králíka opět hospitalizovat. Odmítla jsem s tím, že již nemohu více peněz investovat. Popřáli mi hodně štěstí a bez jakéhokoliv vysvětlení proč k tomu došlo a co kralikovi je, jsem se rozhodla králíka léčit sama. 10 dní jsem ho každou hodinu krmila injekcí do tlamy, kašičkou z vody a granulí. Jako zázrakem asi 12tý den začal sám trochu papat a po 2tydnech se sám napil. Měla jsem obrovskou radost. Kralikovi se vrátila chuť jíst a pít, která ho neopouští, avšak kousání nohou nepřestalo, nyní si škube chlupy i z předních noziček. Zkoušela jsem mazat mastí,,Panolog,, kterou mi dala sestra,po nemocném krečkovi, která je na kožní plísně, avšak nezabrala. Nemohu si již z fin. důvodů investovat další tisíce do pochybné léčby na veterině, kam jsem přišla s okousanou nožkou a vrátila se s polomrtvým králíkem. Prosím o pomoc, co by mohlo Králíčkovi být??? Je o něho dobře postaráno, stelivo,čerstvé seno,výživa. Kultivace tenkrát vyšla, že to prý plíseň asi je,ale už se to neřešilo, vzhledem k tomu,že králík byl na pokraji smrti z jiných, mě neznámých důvodů. Děkuji předem za každou radu a pomoc jak zabránit dalšímu okusování nožiček.

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Bohužel Vám nemůžeme poradit. Příčin kožních problémů je neuvěřitelné množství a určují se právě vylučování metodou - dělají se testy a dle nich se buď potvrdí nebi vyloučí diagnoza. Někdy to trvá i pár týdnů, než se konečně zjistí co pacientovi je a proto neexistuje žádná univerzální odpověď přes internet (i když bychom také byli radi, kdyby na všechny kožní potíže existovala jedna rada :) Pokud nejste spokojena s veterinou kam jste dochazela, mate samozřejmě právo navštívit jakoukoliv jinou. Hezky den

Další zajímavý obsah

Chovatel

Zápal pysku: nedostatek vitamínu C u morčat

Zápal pysku u morčat je z hlediska nemocí jedním z nejdiskutovanějších témat. V příjmu potravy hraje zcela zásadní roli. Ve většině případů morče normálně přijímá potravu a kromě strupů kolem pysku nemusíme jiné příznaky vůbec pozorovat. Mnoho chovatelů proto netuší, o jakou nemoc se jedná, je tedy nutné chování morčátek pravidelně sledovat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Chovatel

Rozmnožování morčat: březost, krmení a růst mláďat

Patříte mezi ty chovatele morčat, jenž chtějí nechat svoji skupinku rozrůst? Morčata rodí velice vyspělá mláďata, která jsou prakticky ihned schopna samostatně žít, a některá jsou mnohdy vychována i bez kojení. Kdy je vhodné nechat samičku připustit a jak dlouho jsou mláďata závislá na mateřském mléku? Kolik mláďat může samička porodit? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, čtěte pozorně dál.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zoonóza: onemocnění přenášené ze zvířete na člověka. Existuje jich více jak 200 druhů!

Zoonózy představují významnou část hlášených infekčních onemocnění v České republice. Přenáší je celá řada zvířat, u domácích mazlíčků se s nimi nejvíce setkáte u psů a koček. Typickou zoonózou jsou například nemoci, které přenáší klíště obecné. Dávejte si proto pozor a čtěte, které z nich vám nejvíc hrozí a jak se můžete chránit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?