VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Mají krysy močový měchýř?

Otázka 21.12.2018     Drobní savci

Zdravím, prosím o vysvětlení: nedávno jsem se setkal s tvrzením, že krysy (oproti potkanům) nemají močový měchýř a moč je tudíž vylučována nepřetržitě, tedy kudy chodí, tudy vylučují a tím i kontaminují. Prosím o vysvětlení. Děkuji, KD.

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Ano, krysy, stejně jako všichni savci, mají močový měchýř. Hlodavci obecně nevyhledávají jedno místo na močení a skutečně "močí, kudy chodí". Pachová stopa má významnou úlohu ve vnitrodruhové komunikaci. Takže tak. S pozdravem, Jan Havránek

Reakce od tazatele

Děkuji za odpověď. Před jistou dobou jsem se tázal na problematiku zaplísnění jiker lososovitých ryb. Dříve používaná malachytová zeleň je zakázána a nevím o žádné adekvátní náhradě. Sdělili jste mně, že momentálně nemáte odborníka na chov ryb a tak se ptám, zda v tomto směru nedošlo ke změně. Podotýkám, že se jedná o chov a ošetření jiker v řádech statisíců kusů, akvaristická praxe je zcela mimo. Děkuji za spolupráci. Zdravím a přeji hezký den. Karel Drbohlav

Reakce od veterináře

Dobrý den. Tato problematika přesahuje možnosti internetové poradny. Chovem lososovitých ryb a jeho úskalími se osobně s kolegy dlouhodobě zabýváme. pokud budete mít zájem o poradenství, ozvěte se mi, prosím, telefonicky. S pozdravem, Jan Havránek (739030063)

Další zajímavý obsah

Hobby

Odkud se vzalo morče: jeho původ a příbuzenstvo

Morče domácí patří do řádu hlodavců. V zoologickém systému tvoří specificky vymezenou a na druhy bohatou skupinu s názvem morčatovití. Původně morčata pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky, do Evropy se dostala v 16. století, kde byla velmi vzácná. Pro chov se vybírali klidní jedinci, z nichž lidé vychovali první domácí zvířata.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Morčata a jejich nároky na vitamín C

Morčata společně s lidmi, opicemi a dalšími drobnými savci si nedokáží sama vytvářet vitamín C (kyselinu askorbovou), jelikož v průběhu evoluce ztratila potřebný enzym, který pomáhal tento vitamín syntetizovat. Potřebují proto hodně ovoce, zeleniny nebo doplňkové krmivo, aby si nedostatek nahradila.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?